På lager

The Mallows - Ruby chocolate

Pris pr. stk. 65,00  DKK

Ruby Chocolate + Rich Raspberry er karamelfyldte skumfiduser dragéret med frugtig Ruby chokolade. Den søde kerne af karamel smelter sammen med vanilje skumfidusen ved første bid – og er en perfekt modsætning til det friske hindbær og Ruby chokoladen på overfladen.

Bag The Mallows står Emma Bülow – datter af glaspuster Pernille Bülow og søster af lakridskongen Johan Bülow.

Med en opvækst blandt iværksættere blev The Mallows måden at få gjort drømme til virkelighed.

Idéen bag brandet opstod, da Emma altid har elsket den klassiske, seje 'flipper' skumfidus. Herfra startede jagten på at udvikle den perfekte skumfidus med den helt rigtige "chewyness".

The Mallows har siden 2017 produceret økologiske skumfiduer, med fokus på ansvarlig produktion, omtanke for miljøet og de bedste naturlige råvarer – uden at gå på kompromis med kvaliteten. De arbejder hele tiden på at udvikle nye spændende smage og forsøger hele tiden at gøre deres produkt endnu bedre.